Pirts apdares dēļialksnis,apse,liepa,ražošana un piegāde

Pirts efektivitāte, no atveseļošanās viedokļa, ir cieši saistīta ar materiālu izcelsmi, no kuriem pirts ir būvēta un apdarīta. Mākslīgās sastāvdaļas ne tikai neuzlabo veselību, bet tiem var būt negatīva ietekme. Tādi pilnīgi nepieņemami materiāli kā plastmasa vai citi naftas pārstrādes produkti, var tikai indēt apmeklētājus, esot pretrunā ar pirts būtību. Visām iekšējās apdares “sastāvdaļām” jābūt tikai un vienīgi no “pareiziem”, dabiskiem un ekoloģiski tīriem celtniecības materiāliem.

Pirts apdares dēļu priekšrocības

Pirts – tas nav tikai lielisks veids, kā bezrūpīgi atpūsties, bet arī noderīga procedūra, kas palīdz nostiprināt veselību. Uz šodienu, cilvēce ir izdomājusi vairākus pirts veidus, starp kuriem ir romiešu pirts, turku hammāms, japāņu un somu pirtis, kas var būt gan ar sauso gaisu, gan sausas. Pirmajā gadījumā, mitrums nepārsniedz 30%, bet gaisa temperatūra ir paaugstināta – ap 100 grādiem, mitrajās (piem., krievu pirts), tieši pretēji, temperatūra tuvumā ir 60 grādi, mitrums sasniedz 100%. Te mēs apskatīsim mums pazīstamāko pirts un saunu veidu iekšējās apdares variantus, ar nelielām atkāpēm un salīdzinājumiem.

Būvējot un veicot apdares darbus krievu vai somu pirtī, jums varētu rasties jautājums: “Kādus materiālus izmantot topošās tvaicēšanās istabas griestiem un sienām?” Vienkāršāk ir ar pirts lāvu un grīdu: lāvai var izmantot liepu vai alksni, uz grīdas, parasti, sedz dēļus no Sibīrijas lapegles (ir visizturīgākā šķirne, kas vāji pakļauta puves ietekmei).

Dabisks koks ir nevainojams materiāls pirts vai saunas būvniecībai un iekšējai apdarei. Griestu un sienu apšuvei parasti izmanto apdares dēļus. Varētu šķist, ka jautājums ar apdari ir atrisināts, bet tā nav! Pastāv liels daudzums koksnes sugu, kuras izmanto pirts un saunas apdarei. Kā izvēlēties pareizi un nenonākt neērtā situācijā? Iepazīsimies ar pamata pirts koksnes šķirnēm un to galvenajām īpašībām.

Alsknis
Apse
Liepa
Sibīrijas lapegle
Lai uzzinātu pirts apdares dēļu aktuālās cenas un realizētu pasūtījumu ar piegādi, ir pietiekami mums piezvanīt pa tālruni +(371) 2280 2424.

Pirts apdares dēļi ar "Klasisko" un "Euro" spundi

Pirts apdares dēļi
Biezums (mm) Platums (mm) Garums (m) Cena (€/m²)
15 65 / 86 1,8 – 3,0 11,00 – 11,50
15 65 1,8 – 3,0 15,00 (liepa)

Lāvas dēļi pirtīm

Biezums (mm) Platums (mm) Garums (m) Cena (€/tek.m)
18 70 1,8 – 3,0 1,50
28 45 1,8 – 3,0 1,60
28 70 1,2 – 3,0 2,40
28 90 1,8 – 2,6 2,90
Lāvas dēļi pirtīm

Pirts apdares dēļu kvalitātes kritēriji

Pirts apdares dēļi un kokmateriāli tiek gatavoti no izejvielām, ko iegūst rudens-ziemas periodā, kas īpaši akcentē to ārstnieciskās īpašības.

Alksnis

Melnalksnis ir pirts būvniecības materiāla izejviela.

Alksnim piemīt ekskluzīvas ārstnieciskas īpašības un to plaši izmanto pirts, saunas būvniecībā un iekšējiem apdares darbiem.

Alkšņa ārstnieciskās īpašības tiek skaidrotas ar tanīnu klātbūtni, tieši tādēļ tam piemīt ārstējošas īpašības:

  • vielas, kas izdalās no koksnes to sildot, rada pretiekaisuma, desensibilējošu un hemostatisku iedarbību;
  • dezinficējošo un savelkošo īpašību klātbūtne;
  • saaukstēšanās saslimšanas, locītavu reimatisma, podagras gadījumā iesaka alkšņa pirts procedūras;

Alkšņa spēcīgās ārstnieciskās īpašības saglabājas sagatavojot izejvielas rudenī un ziemā (līdz marta sākumam)

Apse

Apses dēļi un pirts apdares dēļi — ideāls materiāls grīdai pirtī un tvaicēšanas telpas iekšējai apdarei. Lietojot tos kā alternatīvu šīs koksnes guļbūvei, mēs iegūstam ērtu tvaicētavu ar optimālu mikroklimatu.
Grīda no apses, pateicoties tās dabiskajām īpašībām, nepūst, tai nav vajadzīga papildus krāsošana, pilnībā nekaitīga. Tā labi saglabā siltumu, bet augstais dēļu blīvums nodrošina ilglaicīgu un drošu segumu.
Šī koka virsma nav spējīga uzsilt līdz augstām temperatūrām un neizdala sveķus. Tāpēc staigāt pa apses koka grīdu ir tīrā bauda. Bet, pieskaroties pie sienām un sēžot uz lāvām, nav iespējams iegūt apdegumu vai pielipt.
Apses apdares dēļu lietošana sienu iekšējai apdarei, piešķirs neatkārtojamu ārējo izskatu, padarīs telpu mājīgu un ekoloģiski tīru.
Apses ārstnieciskās īpašības padara veselīgu atrašanos tvaicēšanas telpā cilvēkiem ar pavājinātu imunitāti. Paaugstina organisma tonusu, pazemina saaukstēšanas saslimšanas riskus.

Pirts apdares dēļi no liepas

Liepa – cik daudz brīnišķīgu īpašību ir šai koku sugai! Liepa ir, varētu teikt, ideāls materiāls tvaicēšanas telpas iekšējai apdarei, kurā būs augstākā temperatūra. Liepa nesatur sveķus. Tā parasti ir gaiša un mēdz būt kafijas tonī.
Ja esat izvēlējušies nepieciešamo pirts apdares dēli un izmēru, zvaniet uz numuru +(371) 2280 2424 un uzreiz pasūtiet ar piegādi jūsu adresē. Mūsu produkcijas ražošana un pārdošana notiek Maskavas iela 444e, Rīgā.